13 Nis 2016

Tony&Guy Dry Shampoo - Kuru Şampuan

Merhaba,

Sizler de benim gibi saçları çabuk yağlanan veya sinüzit olduğu için her istediğinde dışarı çıkarken saçını yıkayamayan biriyseniz kuru şampuanlar imdadınıza yetişecek en büyük yardımcılarınız.

Ben bu ürünlerde sadece tony&guy ve batiste markalarını denedim.

Tony&Guy kuru şampuanıyla ilgili hiç bir bilgim ve tecrübem yoktu. Bu yüzden önce küçük boyunu aldım.

Öncelikle ürünün vaadlerinden bahsedelim;

"Profesyonellerin saçın dolgunluk, hacim ve stilini korumak için moda kulislerinde kullandıkları özel bir formülle geliştirilmiş kuru şampuan, saçınızı yıkamadan, biriken yağı emer, taze, canlı ve hacimli bir görünüm kazandırır. 
Kullanım: Kullanmadan önce iyice çalkalayın. Kuru saçlarınıza yaklaşık 20cm. uzaklıkta dik bir şekilde tutarak, saç diplerinize eşit bir şekilde uygulayın."

Peki ben bu üründen ne bekledim?

Saçımın yağını alması ve saçımı şekillendirilebilir hale getirmesi

Peki sonuç: Başarılı

Öncelikle yağı hemen ve çok kolay biçimde emiyor. Saç kolay şekillendirilir hale geliyor. Ayrıca inanamadığım ve her seferinde hayran kaldığım bir özelliği var : Hacim vermesi !!

Benim sönük yapışık saçlarıma bile çok güzel hacim kazandırıyor. Öyleki saçlarımın yağlanmadığı zaman bile sıkasım geliyo saçıma:)

Ayrıca bu küçücük şişe beni o kadar uzun zamandır idare ediyorki, ne zaman aldığımı bile unutmuş haldeyim. Tabiki sürekli kullanmıyorum ama yine de 75ml olan bir ürünün 10-15 kullanımda biticeğini düşünmüştüm, yanlış düşünmüşüm.

Ürün "2 days freshness" ibaresi taşıyor üzerinde. Peki doğru mu? Malesef değil.

Batisteye göre daha uzun idare ettiği doğru ancak bu ürünü kullandığınızın 2. günü saç diplerinde hafif kaşıntı ve sanki saç dibinizde kalıntı varmış hissi getiriyor. En azından bende öyle yaptı.

Peki ben bu ürünün tam boyunu alır mıyım? Kesinlikle evet.

Çünkü hem tazelik canlılık hissi yaratıyor,hem de hacim veriyor.

Bu arada ürünü indirimdeyken aldım, ancak normal fiyatını 19,90 olarak hatırlıyorum. Tabiki bu küçük boyun fiyatı. Eğer acil değilse indirimleri beklemenizi tavsiye ederim çünkü bu marka hem gratiste hem watsonsta hem de bir çok kozmetikçide sık sık indirime giriyor.

Umarım faydalı olmuştur..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder