20 Eyl 2016

Nivea Fresh Natural Deodorant 0% aluminium 24h

Merhaba,

Bu yazımda sizlere bir deodoranttan bahsedeceğim.

Temizliğin olmazsa olmazları, herkesin kullanması gereken bir bakım ürünü deodorant. Ancak dikkatli olmamız gereken bir nokta var. 

Kullanım alanı koltukaltları; yani gözeneklerin açık olduğu bir alan. Bu yüzden içeriği çok önemli. Ve özellikle kadınlarda meme kanseri riskinin ne kadar yüksek olduğunu düşündüğümüzde bölgeye en yakın ve gözenekleri açık olan bir bölgeye hergün, bazen günde iki kere kullandığımız bir ürünün temiz içerikli olması gerekiyor. 

Ve malesef çoğu temiz içerikli ürün de deodorant görevlerini yerine getirmiyor, kokuyu engelleyemiyor.

Bu yüzden en azından içerisinde aluminyum, paraben  içermemesine dikkat etmenizi öneririm. 

Kamu spotumuzu geçip bahsedeceğim ürüne gelelim. Bu ürünü yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Nivea fresh natural deodorant. 5. veya 6. Şişem olmalı. Ve o kadar hayatıma dahil olduki deneyimlediğim bir ürün olduğunu ve bloga yazmayı unutmuşum. 

Ürün 24 saat koruma vaadediyor. Eğer aşırı aşırı terleme sorununuz yoksa evet 24 saat yeterli, yazın en sıcak olduğu zamanlar için ise 12-16 saat diyebiliriz. 

Sıktığınızda ürün su kıvaminda olduğu için sanki kıyafete transfer olacakmış hissi veriyor. Ancak 1 senelik süreçte hiç böyle bir durum yaşamadim.

Çok fresh, pudramsı bir kokusu var. Kokulardan çabuk sıkılan biri olarak bu kadar uzun zamandır kullanmama rağmen hiç sıkılmadım. Sıkılmamayı da umuyorum. 

Ürün 75ml, cam şişesi ve ağırlıği yüzünden çantada taşımaya uygun değil diye düşünüyorum. Ama şeffaf cam şişede olmasını, ürünü görebilmeyi nedendir bilinmez çok seviyorum.

Ürünün içeriği ise 100% masum olmasa da şu şekilde;


Alıp güvenle kullanabileceğiniz bir ürün. Ben kullanmaya ve yedeklemeye devam edeceğim. 

Ter kokusuna maruz kalmadığınız, bahar kokulu günler dilerim.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sorularınızı, yorumlarınızı ve deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder